KLOZET TAMİRCİSİ

Klozet İç Takım Su Kaçırma Sorunu

Klozetleriniz, arızalandığında iyi bir klozet tamircisi ihtiyacı hissedersiniz. İstenmedik anlarda meydana gelen bu tür klozet arızalarında anında usta temin etmek çok da zor değildir. Ankara, su tesisatçıları bakımından oldukça zengin bir şehirdir. 24 saat hizmet veren tesisatçı bulma Ankara’da hiç de zor değildir.

Klozet tamiri nedir?

Alafranga tuvaletlerin işlevini yerine getirmesine engel olan parçaların, çalışır duruma getirilmesine klozet tamiri denir. Bu sistemi gerçekleştiren kişiye de klozet tamircisi denir. Bazı parçalar hane sahipleri tarafından giderilirken, bazı parçalar ise profesyonellik ister. Profesyonel klozet tamircisi gerektiren klozet parçaları veya onarımları ise şu şekildedir;

 • Klozet sifon tamiri
 • Asma klozet iç takım tamiri
 • Klozet rezervuar tamiri
 • Klozet deposu tamiri
 • Duvara tam dayalı klozet fleks boru tamiri
 • Klozet şamandıra tamiri
 • Klozet taharet musluğu veya ara musluk tamiri
 • Gömme rezervuar tamiri
 • Klozet çatlağı tamiri
Klozet Tamircisi

Klozet tamircisine sorular

Klozete dair aklınızda onlarca sorular mevcuttur. Bu soruların uygulamalarını kesinlikle ustalara devretmelisiniz. Zor ve detaylı bir tekniği vardır. Bu tekniği de en iyi uygulayan klozet tamircileridir. Bu tür tamirleri uygulamaya kalktığınızda başarılı olamazsanız geri dönüşü zor ve daha maliyetli bir sonuçla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Klozet alttan neden kaçırır?

Klozet, pimaş boruya veya klozet eksantriğine tam oturtulmadığında su kaçırır. Boşluktan dolayı pimaş boruya tam olarak gitmeyen su, klozetin kenarlarından taşar.

Klozet sifonu neden ses yapar?

Klozet suyunun akışını kontrol eden şamandırada contanın deforme olması suyun akışını yavaşlatır. Şebeke basıncıyla hızlı gelen su ani durma ile deforme olan yerde sese neden olur.

Gömme Rezervuar neden su kaçırıyor?

Ankara suları, kumlu ve kireçli olmasından dolayı zamanla tortulaşır. İç takım ve rezervuardaki contalara zarar vermesine neden olur ve bu şekilde de gömme rezervuar su kaçırır.

Gömme rezervuar kireci nasıl temizlenir?

Öncelikle klozet içerisindeki suyu tamamen boşaltın. Ardından lekeler üzerine boraks serpip üzerine beyaz sirke dökün. Birkaç dakika bekledikten sonra fırçalama aşamasına geçin. Lekeler tamamen çıkana kadar işlemi tekrarlayın.

Taharet musluğu neden su kaçırır?.

Taharet musluklarınız contalı ise, çok sık kullanıldığından dolayı conta zamanla yıpranır. Yıpranan ve ezilen contalar su kesme işlevini tam olarak yerine getiremez.

Klozet şamandırası neden bozulur?

Klozet şamandırası patlarsa işlevini yerine getiremez. Diğer sebebi ise, kumlu sular şamandıra contasına zarar verir ve şamandıranın içine su girmesine neden olur. Suyun ağırlığından dolayı yine şamandıra normal işlevini yerine getiremez.

Klozet sifon düğmesi basmıyor

Klozet sifon düğmesinin yayı bozulmuştur. Veya da basma buton ile iç takım mesafe çubuğu aşağıya inmiştir.

Alaturka tuvalet, alafranga tuvalete nasıl çevirilir?

Klozet aparatı

Pratik klozette denilen bu sistemde alaturka tuvaletler, aparatlar vasıtası ile kırıp dökmeden kolayca alafranga tuvalete çevrilmektedir. Alaturka tuvaletin üstüne konan bu aparata, klozeti kolayca montaj yaptırabilirsiniz.

Klozet Parçaları

Klozet alırken tam takım olarak aldığınızda hangi parçalardan oluştuğuna ve hangi parçaların eksik olduğuna dikkat etmelisiniz. Ucuz olarak aldığınız tam takım klozetlere dikkat edin. Parçalarını tek tek kontrol etmelisiniz. Ayrıca klozet alırken dikkat etmeniz gereken hususları da gözardı etmeyin. Buraya tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Tam takım klozette bulunması gereken parçalar;

 • Klozet
 • Klozet deposu
 • İç Takım ( Rezervuar )
 • 2 adet çelik spiral flesk hortum
 • 2 adet ara musluk ( Taharet musluğu)
 • Klozet eksantriği veya körüğü
 • Montaj vidası
 • Klozet kapağı

Klozet tamircisi ile tamir fiyatları

Ankara’nın her hizmet alanında olduğu gibi tesisat alanında da fiyat farklılıkları olmaktadır. Bu farklılıklar yapılan işin durumuna göre değişmektedir. Klozet iç takım değişim fiyatı ile, asma klozet rezervuar iç takımı aynı fiyatta değildir. Ya da klozet kapak montajı ile, ara musluğun dibinden kırılması sorunu aynı şekilde fiyatlandırılamaz. Kullanılan malzemelerin kalite durumu ve marka değerleri de fiyat farklılığına sebeptir.

Klozet bakımı, montajı ve tamiri ile ilgili doğru klozet tamircisi ile hizmet almak için iyi araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Yakın çevreniz ve bu konuda daha önce tecrübe yaşamış bir arkadaşınız size iyi bir referans sunacaktır. Tecrübeli, iş ahlakına sahip, kurumsal niteliği bulunan ve sabit bir adresi olan tesisat firması sizin için iyi bir öneri olabilir. Kararsız ve bu konuda bilgi sahibi değilseniz, https://www.ankaratesisatservisi.com/ web sayfasını inceleyebilir, gerekli teknik desteği alabilirsiniz.

Bu yazıyı oyla!
[Oy sayısı: 12 Ortalama: 5]

admin

Read Previous

Çukurambar Tesisatçı

Read Next

DİKMEN TESİSATÇI

ŞİMDİ ARA