ERYAMAN TESİSATÇI

Çankaya Tesisatçı

Eryaman mahallesinde oturuyorsanız ve Eryaman tesisatçı arıyorsanız, iyi bir su tesisatçısı ile çalışmanız gerekmektedir. Eryaman, Etimesgut ilçesinin en kalabalık ve nerdeyse bir ilçe büyüklüğünde olan en modern semtlerinden biridir. Eski yapıların yanında yeni binalarında her geçen gün arttığı bu semtte sıhhi tesisat ihtiyaçları oldukça fazladır. Bu semtte yeterli derecede su tesisat ustaları bulmak oldukça kolaydır.. Tesisat ustası bulmakta zorlanıyorsanız, Etimesgut su tesisatçısı ile de iletişime geçip, Eryaman genelinde sıhhi tesisat hizmeti alabilirsiniz.

Eryaman tesisatçı Kimdir?

Eryaman tesisatçı

Eryaman su tesisatçısı, tesisatçı veya sıhhi tesisatçı kimdir? Ne işler yapar? Netlik kazanması ve doğru ustayı bulmak adına biraz irdelemek lazım. Eskiden Tesisatçı denildiğinde akıllara mahallede bulunan muslukçu gelirdi. Oysa ki günümüzde tesisatın musluktan ibaret olmadığını ve evimizin en önemli alanlarını kapsadığını tesisat sorunları ile karşılaştığımızda anlıyoruz. İnsan vücudundaki kan nasıl ki önemlisi ise, evimizdeki su da bır o kadar önemlidir. Su tesisatı ihmale gelmez. Bir gün bile tesisat arızasını ötelemek evin yaşantısını olumsuz etkiler. Peki tesisatçı neden bu kadar önemli?

Eryamanda tesisatçı ne kadar önemli?

Ansızın meydana gelen tesisat arızaları, gider tıkanmaları, ısıtma sorunları, su kaçakları ev hayatını olumsuz etkiler. Beşeri yaşantılarınızı ve sosyal hayatınızı da olumsuz etkiler doğurur. Planlarınızı altüst eder. Misafirlerinizin olduğu bir zamanda tuvaletinizin veya klozetinizin tıkandığını düşünün! Şiddetli soğuklarda kombinizin arızalandığını veya peteklerinizin ısıtmadığını hayal edin! Sabah kalktığınızda halılarınızın sularda yüzdüğünü düşünün. Siz tatildeyken komşunuza sürekli damlayan su sızıntılarının yarattığı olumsuzlukları bir gözden geçirin. Onlarcasını saymak bile az gelir. İşte tesisatçı bu derece önemlidir. Yaptıkları işte ve yapacakları işte profesyonellik bu derece önemlidir.

Eryaman Tesisatçı tercihinde dikkat edilmesi gerekenler?

Su tesisatçısının önemi ve profesyonelliğin önemi her bireyce tartışılamaz. Peki iyi bir tesisatçı veya tesisat ustası tercihinde neleri göz önünde bulundurmalıyız? Tesisatçı mı yoksa tesisat firması mı tercih edilmeli?

Eryaman bölgesinde Eryaman acil tesisatçı ustasına ihtiyaç duyduğunuz da haliyle en yakın tesisatçı ile iletişim kurmak istersiniz. Bunun en belirgin sebebi ise, yinelenen bir arızada vakit kaybetmeden tekrar aynı ustanın gelip sorunu halletme düşüncesidir. Bu kriter doğru tesisatçı seçiminde elbette önemli bir kriterdir ama yeterli değildir.

Daha önce tecrübe edinmiş bir tesisat ustasını size tavsiye edecek bir yakınınız olabilir. Bu mantıkla yakın çevrenizden tavsiyeler alabilirsiniz. Böyle bir imkanınız yok ise internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Web sayfasına, işletme yorumlarına ve referanslarına dikkat etmelisiniz. Kurumsal bir kimliğe sahip, sabit bir iş yeri, sabit telefonu bulunan firmalar önceliğiniz olsun.

Eryaman Su Tesisatçısı Hizmet Alanları Nelerdir?

İşleri genellikle işçilik üzerine kurulu hizmet sektörlerinde el becerisi çok önemlidir. Pratik düşünme kapasitesi, mantık ve hız bir emekçinin kalitesini belirler. Yenilikçi olması ve gelenekten uzak kalması onu hep bir adım ileri taşır. Yenilikçi tesisatçılar, tesisat hizmet alanının genişlemesiyle teknolojik imkanları tercih ederler. Peki bu hizmet alanları nelerdir? Kısaca değinelim.

Su tesisatı tamiratı : Temiz su ve atık su tesisatının baştan kurulması veya yenilenmesi ve tamiratları yapılır. Çamaşır ve bulaşık makinalarına hat çekilir. Tuvalet taşı konur. Bu tür tesisat tamirat ustalarına bu alanda sıhhi tesisatçı denir. .

Su Kaçak Bulma ve Tamiri : Özellikle su kaçağının nelerde olduğu belli olmadığı durumlarda termal kamera cihazı kullanılarak su kaçağı tespit edilir. Tespit edilen yer lokal olarak tamir edilir. Bu alanda hizmet veren ustalara cihazlı tesisatçı da denir.

Kanal Açma ve Tıkanıklık : Atık su giderlerinde meydana gelen tıkanmalar istenmeyen görüntü ve kokulara sebep olur. Bu tür durumlarda pratik yöntemler kullanılsa da sağlıklı netice alınması pek mümkün değildir. Tıkanıklık açma robotları ile tuvalet, lavabo, mutfak, banyo giderleri kolayca açılır. Kanalizasyon ve kala temizleme sorunlarında genellikle vidanjör kullanılması gider sorunlarına çaredir. Bu alanda hizmet veren ustalara kanal açma ustası denir.

Kalorifer ve Isıtma Tesisatı : Kış aylarında ve günlük yaşantımızda sıcak suyun ve ısının önemi oldukça fazladır. Peteklerin temizliği, kombinin bakımı ve tamiri belirli periyotlarla yapılmalıdır. Bu alanda hizmet veren ustalara doğalgaz tesisatçısı veya kalorifer tesisatçısı denir.

Klozet Arıza, Bakım ve Montaj : Alaturka tuvalete alternatif olmuştur. Zamanla alaturka tuvaletin yerini almaya başlamıştır. Yaşlı ve bedensel engeliler için büyük kolaylıktır. Asma klozet, duvara tam dayalı, seramik ve plastik depolu gibi çeşitlere sahiptir. Klozet arızalarını, bakımını ve montajını yapan ustaya klozet tamircisi tarafından gerçekleştirilir.

Musluk, Çeşme, Batarya : Tesisatçının su gereksinimlerini tüketiciye nihayetlerin gruplar olması hasebiyle önemli bir alandır. Muslukların arızalarının giderilmesi, bakımı ve montajı musluk tamircisi tarafından giderilmektedir.

Eryaman su tesisatçı firmaları

Tesisatta hizmet alanlarının fazlalığı ihtisas alanı doğurmaktadır. Klozet tamirinden anlayan bir klozet tamircisi, kanal açma işlerinden anlamayabilir. Kalorifer tesisatçısı da su kaçak tespiti işlerinde zayıf kalabilir. Tüm hizmet alanlarını bünyesinde barındıran tesisat firmaları ile tüm sıhhi tesisat işlerinde size yardımcı olabilirler. Su tesisatçı firmalarının avantajları geniş usta kadroları ve her hizmet alanında hizmet sunmalarıdır.

Eryaman tesisatçı, su tesisat ihtiyaçlarınızda gerekli desteği bulabileceğiniz bir tesisat firmasıdır. www.ankaratesisatservisi.com web sayfasından gerekli inceleme yaparak, hizmet alabilirsiniz.

Bu yazıyı oyla!
[Oy sayısı: 12 Ortalama: 5]

admin

Read Previous

KEÇİÖREN TIKALI KANAL AÇMA HİZMETLERİ

Read Next

ANITTEPE TESİSATÇI

Call Now ButtonŞİMDİ ARA