Klozet Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

loo 3301142 1280 - Klozet Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Klozet alafranga tuvaletin diğer adıdır. Üzerine oturularak kullanılan tuvalet şeklidir.  Hemen hepsinin üzerinde bir kapağı bulunur. Hijyen sağlamak üzere çoğunlukla seramikten imal edilmiş modelleri vardır. Pürüzsüz ve kaygan yüzeyi temizliği kolaylaştırır. Yapısı sayesinde dışarı koku çıkmasını önler. Çoğunla beyaz renklidir. Konutlarda ve ortak alanlarda yaygın şekilde kullanılır. Engellilerin kullanımı için elverişlidir. Ergonomik tasarımlar bu ürünü tercih edilir kılmıştır.

Pek çok yaşam alanına hitap eden farklı yapılarda klozetler vardır. Temel olarak döşeme üzerine oturtulan ayaklı ve duvara monteli ayaksız modeli bulunur. Döşeme estetiği ve beğeniler doğrultusunda çeşitlenen klozetler farklı iç mekan seçenekleri sunar.  

Klozet Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Klasik klozet türlerinden çağdaş çizgiler taşıyan klozetlere kadar geniş bir seçenek yelpazesi vardır. Peki klozet seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Göz önünde bulundurulması gereken bazı konular şunlardır;

1.Boyut. Klozetin kullanım alanının genişliği göz önünde bulundurulmalıdır. Evde yaşayanların boyları ve çocukların varlığı tercih edilen klozet boyutunu etkiler.

2.Şekil. Pek çok tasarım şekli bulunan klozetleri kullanım alanının durumuna ve diğer eşyalar ile uyumuna göre seçebilirsiniz

3.Montaj şekli. Gider borularınız zeminde bulunuyor ise ayaklı duvarda ise ayaksız(asma) modeli seçmelisiniz.

4.Temizlik unsuru. Klozetlerin her zaman hijyenik ve temiz olması için oluksuz modeller öne çıkmaktadır. Tercihi etkileyecek önemli bir konudur.

5.Renk. Çoğunlukla beyaz renk tercih edilse de beyazın tonlarında farklı uygulamalar, mat ve parlak seçenekler vardır.

6.Rezervuar. Klozet üzerindeki rezervuarlar ve duvar içindeki gizli rezervuarlar bu konudaki seçenekledir. Kullanılacak mekanın genişliği bu konudaki kararı etkiler.

Klozet Çeşitleri Nelerdir

Klozet çeşitleri, tasarımcıların farklı uygulamaları ile mekanın özelliğine göre şekil almaktadır. Bu yüzden genel yapı aynı olsa da pek çok farklı modeli vardır. Atık su borusunun bağlantı durumuna göre ayaklı ve duvara monteli ayaksız model bulunur. Rezervuar tercihlerine olarak da rezervuarlı ve rezervuarsız seçenekleri mevcuttur.

Derin hazneli ve standart hazneli modeller de tasarımcının opsiyonları arasındadır. Kullanıcı isteklerine göre keskin ve oval çizgide modeller üretilmektedir. Klozet çeşitleri banyo iç tasarımı ve diğer ürünler(lavabo, dolap vb.) ile bir bütün olarak ele alınır. Bulunduğu mekandaki kullanım alanının genişliği de tercih edilen klozet tipini etkiler.

Klozet Arızası ve Klozet Tamiri

Klozet, temiz su ile atık suyun buluştuğu bir sistemdir. Muslukları, bağlantıları ve rezervuarı ayrı ayrı işler halde bulunmalıdır. Klozet seçimde kaliteli malzemeye öncelik vermek uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlar. Ancak yıllar içinde klozet ile ilgili sorun yaşamak kaçınılmazdır. Klozette en fazla arızanın görüldüğü kısım rezervuardır. Rezervuara su dolmaması, dolan suyun sızıntı ile boşalması sıkça görülür. Sifon düzeneğindeki arızalar da başka bir sorun kaynağıdır. Klozetin gider borularında tıkanıklık yaşanması da yine en çok karşılaşılan sorunlardandır. Klozet arızası ve klozet tamiri konusunda profesyonel bir yardım almak kaçınılmazdır.

Ankara Klozet Tamir Hizmeti

Ankara tesisatçısı, tüm klozet arızalarını deneyimli ve uzman personeli ile giderir. Kaliteli yedek parça müşteri memnuniyeti sağlar. Yaptıracağınız düzenli bakımlar ile arıza gerçekleşmeden önleyebilirsiniz. Klozet arızası ile her türlü soruyu sormak ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Bu yazıyı oyla!
[Oy sayısı: 13 Ortalama: 4.9]

admin

Read Previous

Doğalgaz Tesisatı

Read Next

Su Kaçak Tespiti Nedir

ŞİMDİ ARA