Eryaman Korniş Ustası

Etimesgut Korniş Ustası

Etimesgut Korniş Ustası

Korniş takma işlemi insanlara kolay gelebilir. Ancak bu işlemin alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi önemli bir konudur. Perdelerin düzgün bir şekilde asılabilmesi için korniş kullanımı şarttır. Korniş montajı için de uzman kişilerden yardım almak gerekir. Bu işlem kolay gibi gelse de işini bilen kişiler tarafından yapılması önemlidir. Eryaman Korniş Ustası firmamız korniş montaj işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirir.

Korniş takma işlemi dübel ve matkap kullanılarak yapılabileceği gibi özel yapıştırıcılar yardımıyla yapıştırılarak da yapılabilir. Yapıştırma yöntemi daha temiz bir yöntem olsa da hem daha fiyatlıdır hem de yapıştırıcının kuruması için en az bir gün beklenmesi gerekir. Eryaman Korniş Montaj Ustası ekiplerimiz çalışmalarını titizlikle yürütür.

Tekli Korniş Nasıl Takılır?

Eryaman Korniş Ustası
Eryaman Korniş Ustası

Tekli korniş takma işleminde de matkapla ya da yapıştırıcıyla korniş takma işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak bu işlemin korniş ustası tarafından gerçekleştirilmesi son derece önemli bir konudur. Korniş takma işlemi matkapla yapılacaksa şu işlemlerin yapılması gerekir.

  • Malzemelerin monte edilmesi için gerekli vidaların geçeceği delikler açılmalıdır. Malzemenin uzunluğuna bağlı olarak delik sayısı değişiklik gösterebilir.
  • Delik açmak için işaretleme yapılırken kornişin kısa kenarı ortalanarak işaretleme işlemi gerçekleştirilmelidir. İşaretleme işleminden sonra buralar matkap yardımıyla delinir.
  • Deliklerin açılmasının ardından korniş tavan kısmına tutulur ve deliklerin denk geldiği alanlar bir kalem yardımıyla çizilir.
  • Dübellerin takılma işleminden sonra korniş tavana tutularak açılan deliklerden vida geçirme işlemi gerçekleştirilir. Bu işlemler sayesinde korniş montajını kusursuz bir şekilde yaparız.

Yapıştırıcı ile Korniş Nasıl Takılır?

Korniş takma işleminde yapıştırıcı kullanılarak da bu işlemlerin yapılması mümkündür. Matkap ve dübelle uğraşmamak için yapıştırıcı ile korniş takma işlemi gerçekleştirilebilir. Profesyonel ekiplerimiz bu işlemleri de hızlı ve dikkatli bir şekilde yapar.

En önemli konulardan biri korniş takılmadan önce tavanın tozunun alınmasıdır. Aksi takdirde kornişler başarılı bir şekilde yapışmaz. Bunun yanında tavanın kuru olması da önemli bir konudur. Bu gibi durumlara dikkat ederek montaj işlemlerini titizlikle gerçekleştiririz. Yapıştırıcının kurumasının ardından perde asma işlemi gerçekleştirilebilir. Eryaman Korniş Ustası firmamızın diğer hizmetleri ile ilgili İnstagram hesabımızdan bilgi alabilirsiniz.

Eryaman Korniş Ustası Fiyatları

Eryaman korniş ustası fiyatları çeşitli kriterlere göre farklılık gösterir. Bunun için firmamız ile iletişime geçmeniz daha doğru olur.

Bu yazıyı oyla!
[Oy sayısı: 0 Ortalama: 0]

Su Tesisatcisi

Read Previous

Eryaman Kanal Açma

Read Next

Eryaman Su Kaçak Tespiti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ŞİMDİ ARA