Su Tesisatçısı

Balgat Su Tesisat

Su Tesisatçısı, yaşam alanlarınızın su tesisat ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan bir meslek dalıdır. Kimine göre tesisatçı, kimine göre sıhhi tesisatçı, kimine göre su tamircisi, kimine göre de tesisat ustası olarak adlandırılan bir meslek erbabı olsa da yapılan işler hep aynıdır.

Su tesisatçısı ne iş yapar?

Günümüzde eskiye oranla sadece musluk tamircisi veya su tamircisi olarak görülmemektedir. Su tesisatçısı teknolojik cihazlar ile tesisatın detaylarını görür ve su borularının bağlantıları ile ilgili tesisatlarda ustalıklarını icra ederler.

Su tesisatçıları hangi donanımlara sahip olmalıdır?

Günümüzde en çok ihtiyaç hissettiğimiz, özellikle teknik ve teknolojik açıdan  tesisat sorunlarının kısa sürede çözülmesine etki eden cihazları bulundurmak zorundadır. 

Termal kamera ve akustik dinleme cihazları, su kaçağı tespitinde noktasal belirleme ile hem zamandan hem de ekonomik açıdan tesisatçılara çok katkı sağlamaktadır.

Tıkanıklık açma makinaları, her türlü gider tıkanmalarında, özellikle tıkalı kanalların açılmasında tesisatçıların en büyük silahıdır. Kırıp dökmeden tıkanıklıklara kısa sürede kesin çözümler sunmada en etkili cihazlardır.

Tesisat arızaları ve tamiratlarında sıhhi tesisatçılar, yanlarında her zaman tesisat çantası bulundurmak zorundadır. 

Su tesisatçısının sık sık karşılaştığı tesisat arızaları

· Conta arızaları:

Musluklardan, klozet parçalarından, sıva üstü vitrifiye gruplarından su sızıntılarına sebebiyet verdikleri için, anormal gelen faturalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

· Musluk arızaları:

Montaj esnasında sökülen eski muslukların zamanla korozyona uğraması sebebiyle dibinden kırılması ve parçanın içeride kalması sizleri zor durumda bırakabilir.

· Klozet arızaları:

Ankara sularının kireçli ve kumlu olması sebebiyle iç takımın, şamandıranın sürekli su kaçırması sık karşılaşılan klozet sorunlarından biridir.

· Gider arızaları:

Atık su giderlerinin tıkanması ile hoş olmayan kokulara maruz kalabilirsiniz. Kanal tıkanmalarının en büyük sebebi, tıkanmaz düşüncesiyle atılan atıkların zamanla tortu halinde set oluşturarak tıkanmaların olmasıdır. İstenmeyen kokular tıkanıklıkların habercisidir.

· Su kaçakları:

Özellikle yeri belli olmayan su kaçaklarının istenmedik anlarda meydana gelmeleri sizi ve alt komşunuzu zor durumda bırakabilir..

· Pimaş arızaları:

Lavabolardan, tuvaletlerden çıkan böcek, kurt, solucan  gibi hayvanların tesisatlara sızması ve istenmeyen kokulara sebebiyet veren sifonların rahatsız edici arızalar meydana getirmesi.

· Kombi arızaları:

Özellikle petek ve tesisat borularında meydana gelen su sızıntıları, kombinin su eksiltmesine neden olmaktadır. 

· Petek arızaları:

Kombi ve petek bakımlarının düzenli şekilde yapılmaması, peteklerin ısı problemlerini meydana getirir.  Bu tür sorunlar da sizin soğuk bir kış geçirmenizi sağlar.

Etkili Su Tesisatçısı Nasıl Olmalı

  1. İşinde profesyonel ve iş ahlakına sahip olmalı
  2. Yapmış olduğu tesisat işlerine garanti verebilmeli
  3. Soru ve sorunlara hakim olmalı.
  4. Dakikliğe ve verilen sözlere sadık kalmalı
  5. Doğru teşhis ve tamir yöntemi uygulamalı
  6. Gerekli tesisat donanımına sahip olmalısı

Sizde etkili ve garantili tesisat işçiliklerimizden yararlanmak istiyorsanız, Ankara’nın en iyi su tesisatçısı olan Özdemir Tesisat’tan istifade edebilirsiniz. İletişim numaralarımızdan bizlere günün her saatinde ulaşabilirsiniz. @tesisat.ozdemir

Bu yazıyı oyla!
[Oy sayısı: 11 Ortalama: 5]

admin

Read Previous

REZERVUAR (KLOZET) İÇ TAKIMI SU KAÇIRMA SORUNU

Read Next

Batıkent Su Tesisatçısı

Call Now ButtonŞİMDİ ARA