Ev Su Tesisatı Yenileme

Ev su tesisatı yenileme

Sıhhi tesisat gereksinimlerinden birisi de ev su tesisatı yenileme ve tamirat işleridir. Su hayatımızda ne kadar önemli ise, su tesisatçısı da bir o kadar önemlidir. Tadilat ve tamiratlarımızda görselliğe gösterdiğimiz ehemmiyetin fazlalığını yapılan işin kalitesine de göstermeliyiz.

Evinizi mi değiştirmek istiyorsunuz? Buraya dikkat! Duvarlardaki renkler veya gösterişli bir mutfak sizi etkileyebilir. Zemin kaplamaları da çekici gelebilir. Bunlar sizi aldatmasın. Sektörde al-satcı diye tabir edilen belli başlı kesimler, bu tür yöntemler ile çok rahat ev satmaktadırlar. Kullanılan malzemeden, yapılan işçilikten ziyade göz boyama ile çok rahat bir şekilde ev satmaktadırlar. Ev alırken öncelikle su tesisatı ve alt yapı tesisatları araştırılmalı, sorunları olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Ev su tesisatı yenileme
Sincan Su Kaçak Tespiti

Ev su tesisatı yenileme neden önemli?

Özellikle eski yapılarda kullanılan tesisat borularının demir olması, zamanla su kaçaklarına neden olacaktır. Çürümeye ve oksitlenmeye başlayan demir aksamlar istenmedik anlarda su sızıntıları ile sizi zor durumda bırakabilir. Tesisatı yenilenmemiş bir banyo veya tuvalete fayans yaptırmak, ilerleyen zamanlarda size ekstra masraflar çıkartacaktır. Tadilat ve tamiratlarınızda, özellikle dekorasyon işlerinizde temiz su borularınızı ve atık su borularınızı mutlaka değiştirmelisiniz. Bu hem sizin hem de komşuluk ilişkileriniz için oldukça önemlidir.

Ev su tesisatı yenilemede nelere dikkat edilmeli

Öncelikle iyi ve doğru bir tesisatçı ile iletişim kurulmalıdır. Su tesisatı ihmale gelmez. Bir kere yapılacak bir işte telafi imkanı oldukça güçtür. Memnun kalmadığınız bir tesisat ustası ile tesisat değişikliğinde yola devam etmeme kararı sizi olumsuz etkiler. Yarım kalan bir işe kolay kolay hiçbir tesisatçı yanaşmaz. Sorunun, işi yarım bırakan tesisatçıda değil işi yaptıran ev sahibinde olduğunu düşünür.

Tesisat tamirat, banyo su tesisatı ve mutfak su tesisatı değiştirme ve yenileme işlerinde iyi bir araştırma yapmalısınız. Bu konuda yakın çevrenizden, tanıdıklarınızdan veya ev su tesisatı yenileme işi yaptırmış birinden destek alabilirsiniz. Yapılan işten memnun kalan biri sizin ehil bir tesisat ustası ile çalışmanıza vesile olabilir. Tesisatın doğru döşenmesi, kaynak yerlerinin sağlam yapılması oldukça önemlidir. Atık su tesisatında klozetin, lavabonun duşakabin yerlerinin iyi analiz yapılması ve kullanım alanlarına mani olmayacak şekilde ayarlanmalıdır. Yer süzgeci gider borularının meyilleri tıkanıklığa sebep olmayacak şekilde ayarlanmalıdır. Tuvalet taşı meyili de bir o kadar önemlidir. Kullanılacak boruların atü derecesine dikkat edilmeli en az PN 20 – PN 25 olmalıdır. Sıva üstü tesisat yenilemelerinde sıcak su borularının kompozit veya folyolu borulardan döşenmesi önemlidir.

Komple ev su tesisatı fiyatları

Ankara’nın tüm ilçelerinde fiyatlar farklılık göstermektedir. Bu tamamen semte göre değil yapılan işin durumuna göredir. Çankaya, Dikmen, Balgat, Çayyolu, Demetevler de fiyat ne ise Etimesgut, Yenimahalle, Batıkent, Çukurambar’da da fiyatlar aynı şekildedir. Fiyat belirleme de en önemli etken mutfak, tuvalet ve banyonun birbirlerine olan mesafeleri ve su tesisat malzemelerinin kalite durumudur. Sıva üstü tesisat yenileme ile sıva altı tesisatta fiyatta etkendir.

Ev su tesisatı yenileme, kalorifer tesisatı yenileme ve tüm tesisat işlerinizde Özdemir Tesisat bir telefon kadar uzağınızdadır. İster Sincan, Yaşemkent, Etlik, Keçiören, isterse de Kızılay, Cebeci, Emek’te ikamet edin fiyat almadan da karar vermeyin. Tüm detaylar- ve su tesisat hizmetleri için www.ankaratesisatservisi.com sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bu yazıyı oyla!
[Oy sayısı: 11 Ortalama: 5]

admin

Read Previous

ALATURKA TUVALETİ ALAFRANGA TUVALETE ÇEVİRME

Read Next

Dikmen Sokullu Tesisat Servisi

3 Comments

  • Ev Su tesisatı yenileme işlerinde iş kaç günde sürer

  • Yasin usta pazar günü su basan evimizi çok kısa bir sürede kurtardı, çok teşekkür ediyoruz, hayırlı işler diliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonŞİMDİ ARA