Kanal Açma

Kanal Açma ve tıkanıklık giderme
Bu yazıyı oyla!
[Oy sayısı: 9 Ortalama: 5]

Kanal Açma Nedir ?

Su ve gider tesisatı tüm yaşam alanlarının önemli bir parçasıdır. Bir yerde kalabilmek için su ve gider sisteminin bulunmasını ilk kontrol ederiz. Ancak arıza yaşamadığımız müddetçe tesisatımızla pek de ilgilenmeyiz. Bu yazımızda sorunsuz ve profesyonel kanal açma hakkında bilgi sunmayı amaçlıyoruz.

Öncelikle kanal nedir? Kanal, yaşam alanımıza temiz su sağlayan ve atık suyu kanalizasyona ulaştıran sistemdir. Pis suyun(giderin) taşındığı kanal sıvı, katı, yağlı vb. atıklar sebebi ile tıkanabilir. Bu durum hem kendimizi hem komşularımızı rahatsız eder. Kanal açma ise çeşitli sebeplerle borular içerisinde biriken tıkanıklığın açılmasıdır. Zamanında yapılmayan ve profesyonel olmayan müdahaleler ilave masraflara sebep olur. Sorunsuz tıkanıklık açma, doğru ekipman ve nitelikli personel ile sağlanabilir.

Kanal Neden Tıkanır

Kanal Neden Tıkanır? Kanallar bulundukları alanlara göre farklı sebeplerle tıkanabilir. Büyük kanalizasyon borularının tıkanma sebebi genel olarak büyük çaplı yapısal çökmelerden kaynaklanır. Bina içi kanalizasyonlar ise yabancı cisim ve tuvalet kağıdı sebebiyle tıkanır. Mutfak giderlerindeki katı yemek atıkları ve yağlar başka bir tıkanma sebebidir. Kanal iç çeperine biriken yağlar zamanla kalınlaşır ve akışı engeller. Bir başka kanal sistem ise bina çatısında biriken suyun tahliyesini sağlar. Burada kuş tüyü, kanadı ve kuş pisliklerinin zamanla çoğalması kanalı tıkar.

Kanal Açma Nasıl Yapılır

Tıkalı kanalı açma çoğu zaman basit görünse de hassas bir işlemdir. Uzman bir ekip ve teknolojik cihazların yardımı sayesinde sorunsuz kanal açma sağlanabilir. Binanın çeşitli yerlerindeki kaplamaları kırarak yapılan kanal açma modası geçmiş bir işlemdir. Zaman kaybı ve ilave masrafa sebep olur. Deneme yanılma usulü ile yaklaşım ise çoğu kez yüklü bir fatura getirir. Sadece tecrübeye bağlı kalınarak soruna yaklaşmak da bir o kadar eskimiştir. Teknolojinin avantajlarını kullanan ehil personel ile kalıcı çözüm üretilebilir. Tıkanıklığın yerinin belirlenmesi ve uygun ekipmanla müdahale etmek arzulanan yaklaşımdır.  

Kanal Açma Personelden Neler Beklenir

            Kanal açma işlemi profesyonel bir ekiple yapıldığı sürece hatasızdır. Tıkanıklığın derhal giderilmesi ve ilave masrafların çıkmaması için tesisatçımız bir takım şartları sağlamalıdır. Bunlar;

  1. Uzman bir ekip ile çalışmalı. İşinin ehli personel ile tıkanıklığa müdahale etmeli
  2. Deneyimli olmalı. Mevcut sorun karşısında alternatif çözüm yolları üretebilmeli.
  3. Teknolojik ekipmanı bulunmalı. Tıkanıklığın tespiti için muhakkak cihaz desteği olmalı. Tıkanıklık noktası belirleme ve açma gereçleri ile soruna müdahale etmeli. Bu amaçla kamera ve basınçlı su sistemi gibi araçları kullanmalıdır.
  4. Zamanında müdahale etmeli. Kanal açma ekibi çağrıldığı anda çabucak tıkanıklık bulunan binaya ulaşmalı. Tıkanıklığa en kısa zamanda müdahale ederek sorunu gidermeli.
  5. Her zaman ulaşılabilir olmalı. Tıkanıklığın ne zaman olacağını bilmek imkansızdır. Günün her saati yılın her günü bu hizmeti sunan bir firma ile çalışmalısınız.

Ankara tesisatçısı, sektörde yıllardır hizmet veren bir firmadır. 7/24 ulaşılır hizmet vererek uzman ekibiyle müşteri odaklı çözümler üretir. Teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak yüzde yüz memnuniyet sağlar. Tüm sorularınız için bize her zaman ulaşabilirsiniz. Sosyal medyadan da @tesisat.ozdemir bizi takip edebilirsiniz.      

admin

Read Previous

Klozet Tıkanıklığı Açma

Read Next

Doğalgaz Tesisatı

Call Now Button